Навколишній світ багатий істотами, які можуть навмисно або з метою захисту пошкоджувати наш шкірний покрив. У статті можна ознайомитися з описом укусів різних комах і їх фото. Тут же можна дізнатися деякі рецепти лікування і зняття симптомів за допомогою народних, перевірених роками засобів. Після вивчення матеріалів можна буде швидко визначити по реакції шкіри і відчуттям постраждалої людини, хто саме завдав укус і які дії слід зробити.
Симптоми укусу комарів і обробка шкіри після них
Ці дрібні комахи, що видають писк під час польоту і харчуються кров’ю тварин, з’являються з приходом тепла. Зустріти їх можна практично скрізь: у будинку, в квартирі, в парку, в лісі. Особливо багато комарів у джерел води – місця їх розмноження. Сам по собі укус комара не дуже хворобливий і не викликає алергічних реакцій. Однак, в жаркому кліматі деякі види комахи, наприклад малярійний комар, можуть бути переносниками небезпечних захворювань.
Увага! Перед виїздом за місто чи в інші місця, де можна зустріти скупчення комах, краще прийняти профілактичні заходи, обробивши шкіру спеціальними відлякують комарів препаратами.
Виглядають укуси комах як почервонілі підшкірні бульбашки. Сильний свербіж спонукає людину (особливо маленьких дітей) розчісувати місце пошкодження, що може сприяти занесенню різних інфекцій.
Для усунення сверблячки можна вдатися до наступних засобів:
- Пошкодження шкіри змазують содовим порошком, розведеним водою до стану кашки.
- Розрізаний зубчик часнику на деякий час прикладають до пухирю.
- Чудовий препарат, здатний швидко зменшити свербіж, набряк і відлякати комарів – гвоздикове масло. Кілька його крапель потрібно нанести на шкіру і добре розтерти.
Укуси перетинчастокрилих
Такі комахи як бджоли і оси досить часто кусають, точніше сказати – жалять людей. Роблять вони це виключно в захисних цілях: або людина максимально близько наближається до їх гнізд, або він же по необережності притискає комаха.
Виявляються укуси комах сильним болем з наступним палінням. Саме місце по центру бліде, а навколо швидко поширюється червоний набряк. Його діаметр може бути досить різним – все залежить від чутливості шкіри людини.
На кінці жала бджоли знаходиться зазубрина, тому під час укусу воно разом з отруйним мішечком залишається в шкірі потерпілого. Щоб зупинити надходження отрути в організм потрібно постаратися якомога швидше вийняти жало зі шкіри.
Увага! Крім хворобливості укуси таких комах як бджоли і оси можуть викликати сильну алергію. Тому краще відразу ж випити один з антигістамінних препаратів.
Для того щоб зняти набряк і усунути печіння можна зробити наступні заходи:
- Так само, як і при комариних укусах, в цьому випадку чудово підійде гвоздикове масло і розрізані часточки часнику.
- Щоб зняти біль і печіння в народі вживають компрес з метиленової сині, загорнутої в полотняний мішечок.
- Ще один дієвий народний засіб – компрес з тертої картоплі. Міняти його потрібно кожні 2 години.
- Добре себе зарекомендував відвар з подорожника і деревію (1: 1). Якщо їм регулярно обробляти шкіру набряк і почервоніння швидко підуть.
Що робити якщо укусив кліщ
Кліщ – кровоссальні комаха, що живе в лісах, парках і садах. Піддатися його нападу можна тільки в природному середовищі, наприклад, під час збору грибів або пікніка. Укуси комах людина не відчуває, так як в їхній слині присутні спеціальні анестезуючі речовини.
Увага! Після походу в ліс обов’язково потрібно прати одяг і ретельно оглядати тіло на предмет виявлення кліщів.
Впровадження членистоногого в шкіру людини супроводжується набряком з почервонінням. Виявивши його, перш за все потрібно витягти кліща. Роблять це за допомогою пінцета, акуратно прокручуючи комаха за годинниковою стрілкою. З коштів для обробки ранки підійде відвар кори дуба, м’яти і звіробою (1: 1: 1).
Увага! Кліщі можуть переносити небезпечні захворювання, тому при виявленні їх на тілі краще відразу звернутися до лікаря.
Блохи і клопи
Ці кровоссальні можуть оселитися в житло людини і доставляти йому сильний дискомфорт. Блохи живуть в килимах, доріжках, щілинах в підлозі. Їх укус по відчуттях і симптомах нагадує укус комара, але свербіж після нього набагато сильніше. Тому, з народних засобів для усунення симптомів можна рекомендувати ті ж кошти, що і при комариний укус.
укус кліща
Постільні клопи поселяються в меблів і кусають людину виключно під час сну. Сам укус не відчутний. Через деякий час (від декількох годин до доби), на його місці в супроводі сильного свербіння з’являється припухлість червона пляма з досить чіткими контурами. Причому зазвичай укуси згруповані – від 3 до 5 проколів з проміжком в 2-3 см.
Увага! Частина людей не чутливі до речовин вводиться в шкіру людини клопами, тому укуси на їхньому тілі не виявляються.
З народних засобів при укусах бліх і клопів використовують такі:
- Листя кульбаби добре розминають і прикладають до ранки.
- Сік з листя м’яти усуває набряк і свербіж. Також діє зубна паста з ментолом.
- Добре розминають листя подорожника або черемхи. Прикладають до ранки.
- Почервоніння протирають яблучним оцтом, розведеним навпіл з водою.
Укуси комах, що мешкають в нашій кліматичній зоні, самі по собі не є небезпечними, але наслідки можуть бути непередбачуваними. Тому по можливості потрібно не забувати про обережність і завжди вживати профілактичних заходів.