Вирощування раннього сорту огірків Артист f1

Сорт огірків Артист F1Огірок Артист f1 є ультраранні гібридним сортом. При описі характеристик культури виділяють приналежність до партенокарпічних типу – для формування зав’язі не потрібно запилення. Технологія вирощування таких огірків в теплицях анітрохи не відрізняється від агротехніки інших сортів, які потребують запиленні бджолами. Якщо зацікавила більш детальна інформація з приводу посадки і догляду за зеленими овочами, можна подивитися безліч цікавих тематичних відео в інтернеті.

Опис сорту огірок Артист

Артист виведений в Голландії, а Державний реєстр РФ поповнив в 2010 році. Він добре зарекомендував себе для вирощування у відкритому грунті, скляних теплицях і під плівковим укриттям. Позначення «f1» говорить про те, що насіння для посадки є тільки в першому поколінні рослин. Кущі інтердетермінантние (зростання не обмежений), з великими і середніми за розміром листами насиченого зеленого кольору, коренева система розвинена добре.

Огірки ростуть однаковою циліндричної форми приблизно до 9-10 см завдовжки з среднебугорчатой ​​поверхнею, вагою близько 93-110 г, чітко вказано біле опушення. Смакові якості на висоті: солодкуваті, без гіркоти, соковиті, хрусткі, мають характерний свіжим ароматом, мають тонку шкірку.

сорти огірківНасіння огірка Артист F1

Перший урожай починають збирати вже через 37-45 днів з моменту появи сходів. Весь сезон спостерігається рясне плодоношення. Серед достоїнств сорту огірка Артист f1 виділяють:

  • непогану стійкість до борошнистої роси, кладоспоріозу, звичайної мозаїки;
  • високі показники врожайності (8-9 кг і більше при правильному догляді з 1 м2);
  • відмінний товарний вигляд, що робить овочі придатними для вирощування з метою подальшої реалізації;
  • універсальність використання, хороші свіжими для салатів, підходять для консервації.

Посадка і догляд за огірками Артист f1

Для огірків підійдуть відкриті грядки і закриті скляні теплиці, встановлені на сонячній ділянці. Найбільш прийнятний варіант – попереднє вирощування розсади будинку. Іноді насіння сіють відразу в грунт і накривають зверху плівкою. Але зміцніла на теплому підвіконні розсада все ж показує кращі результати. Перед посадкою насіння проводиться їх нескладна підготовка:

  • відбір якісного посадкового матеріалу, шлюб непридатних, порожніх і пошкоджених одиниць;
  • знезараження звичайної марганцівкою протягом 10-15 хвилин;
  • замочування зі стимулятором росту;
  • загартовування періодичною зміною температур;
  • пророщування на мокрій марлі.

Ємності для посіву наповнюють готової почвосмесью для огірків, добре зволоженою і попередньо пропарений. У кожен горщик обережно пінцетом поміщають по одному набряклому проклюнулися зернятку. Ємності ставлять на підвіконня з сонячної сторони, стежать, щоб земля не пересихала, полив здійснюють нехолодной водою. Перед висадкою у відкритий грунт здійснюють кілька підгодівлі поживною сумішшю.

як посадити огіркиОгірок на грядці

Овоч любить родючі, суглинні, пухкі землі, з нейтральною або слабкою кислотністю. Ще восени слід подбати про підготовку грунту до наступного року. Має бути перекопування, внесення мінеральних, рідких органічних добрив, можливо, доведеться виконати обробку препаратами, що пригнічують ріст бур’янів. Зниження кислотності досягається завдяки застосуванню гашеного вапна, золи, крейди. Навесні грядки також добре перекопують, верхній шар землі рівномірно перемішують з перегноєм, пізніше це позитивно позначиться на кількості зібраного врожаю.

Увага! Якщо час на осінню підготовку ґрунту упущено, доведеться скористатися спрощеним варіантом – виключити використання вапна, застосувати рідкі лужні добрива, внести мінімум за 7-10 днів до посадки збільшена кількість перегною.

Вирощувати розсаду починають з кінця квітня, тоді в останній тиждень травня-початку червня, коли відпадає загроза раптових заморозків, її можна перемістити на грядки, при наявності сформованих 3-4 справжніх листочків. Слідкуйте за тим, щоб розсада НЕ перестояла в горщиках, була в міру витягнутої і міцною. Посів насіння безпосередньо в грунт вимагає додаткового обігріву, утеплення плівкою або іншим покривним матеріалом.

Увага! Не рекомендується садити огірки на одному і тому ж ділянці городу і після інших сортів, гарбузових культур, кабачків, патисонів. Це істотно позначається на врожайності.

Молоді огірочки переносять на нове місце проживання переважно ввечері, попередньо добре полив. Формують поглиблення, відповідні обсягом кореневищ, на відстані 35-45 см. Сорт Артист відноситься до стресостійким гібридам, швидко адаптується. Огірки динамічно реагують на внесення добрив. За період вегетативного росту рекомендується зробити 2-3 мінеральні підгодівлі, чередуемие з органічними. Непогані відгуки заслужили такі препарати: Ізабіон, Мегафол, Плантафол, Террафлекс.

Коріння огірків часто знаходяться близько до поверхні грунту, тому здійснювати розпушування проблематично. Огіркам необхідно забезпечити оптимальний полив, частий і невеликими порціями. Зайва волога спричиняє розвиток хвороб, гнилі кореневищ. Грунт навколо стебел радять мульчувати якісним перегноєм, скошеною травою, соломою, тирсою. Істотно полегшити збір урожаю вийде завдяки спорудженню опори, до якої буде зручно підв’язувати огірки. Не забувайте вчасно формувати рослина, видаляти зав’язі і бічні вуса близько першого листя, тоді надалі вийде виростити сильну здорову рослину, забезпечити себе і всю родину свіжими хрусткими огірочками.

Збирати врожай потрібно вчасно, не перевантажувати плодоносні кущі. Займаються цим зазвичай рано вранці, при жаркій погоді – кожен день, коли прохолодно – через день, тоді врожаю буде більше. Зірвані овочі відразу складають в холодильник, не потрібно поміщати їх в закриті пакети.

При вирощуванні огірків можна зіткнутися з їх типовими захворюваннями, наприклад, борошнистою росою, оливковою плямистістю, павутинним кліщем і попелицею. Проблеми простіше попередити, тому періодично здійснюють профілактичну обробку, використовуючи різні препарати. Правильний догляд, періодичні підгодівлі добривами, забезпечення оптимального поливу дозволяють збирати багатий овочевий урожай протягом усього сезону.

Огірок Артист F1: відео

Сорт огірків Артист F1: фото

Сорт огірків Артист F1 Сорт огірків Артист F1

Сорт огірків Артист F1

Сорт огірків Артист F1 Сорт огірків Артист F1

Сорт огірків Артист F1