Кущовий кабачок Кавілі f1 вважається одним з лідерів серед найбільш ранніх гібридів, які повсюдно вирощують для збору масового врожаю великих обсягів. Важливою перевагою є здатність утворювати плоди самостійно, без запилення, що вкрай важливо при ранньому вирощуванні в теплицях. Фотографії кущів з великою кількістю кабачків, відгуки овочівників підтверджують популярність і затребуваність Кавілі.
Опис і характеристика гібрида
Кабачок Кавілі f1 є високоврожайний і вкрай ранньої культурою сімейства гарбузових. Збір плодів орієнтовно починається через 39-46 днів з моменту появи сходів. Міжвузля невеликої довжини, росте кущем. Відмінно себе почуває у відкритому грунті, теплицях. Самі кабачки рівні, мають циліндричну форму, виростають близько 17-24 см, світло-зеленого кольору, м’якоть ніжна, біла, середня маса 280-320 р
До важливих властивостей можна віднести збереження смакових характеристик навіть при затримці збору врожаю. Кавілі здатний утворювати плоди без запилення (це явище називається партенокарпії), що особливо корисно при ранньому тепличному вирощуванні, в жаркий, дощовий сезон.
Період плодоношення триває приблизно два місяці. Гібрид відрізняється стійкістю до борошнистої роси, простим відходом, головне, підібрати для нього досить освітлений теплий ділянку. Вирощування кабачків дуже популярно серед городників. Це незамінний дієтичний продукт, що містить чималу кількість вітамінів, мікроелементів, завдяки своїм корисним властивостям повинен бути частиною щоденного раціону дієтичного збалансованого харчування. Крім того, кабачки часто використовують для приготування зимової консервації.
Насіння кабачка Кавілі
Вирощування Кавілі f1
Насіння можна купити або залишити від минулого врожаю. Проводити обробку посадкового матеріалу не обов’язково, але бажано виконати замочування на пару годин в теплій воді, витримування добу у вологому марлі.
Увага! Слідкуйте, щоб насіння набрякли, але не встигли проклюнуться.
Традиційними способами виростити кабачки є:
- посадка у відкритий грунт;
- попередня заготовка розсади.
Сприятливий час для початку посіву в горщики – ближче до початку травня, кінець квітня. Підійдуть будь-які зручні за обсягом ємності діаметром близько 10 см, тоді при пересадці менше ймовірності травмувати ніжну кореневу систему. У кожен горщик з грунтом поміщають по 2-3 зернятка на глибину 3-4 см, стежать за оптимальним зволоженням. Температура повітря, де стоять ємності, не повинна опускатися нижче позначки 16-18 ° C, інакше це істотно сповільнить процес проростання, відіб’ється на майбутньому врожаї.
Коли молоді кабачки трохи зміцніють, потрібно видалити найслабші і дрібні екземпляри. Пересадка на город або в теплицю виконується через місяць, тижнем раніше починають загартовування розсади, вдень виносять на вулицю звикати до температури.
Увага! Якщо кабачки переміщені у відкритий грунт, перший тиждень потрібно подбати про їх накриванні.
Кавілі відмінно плодоносить на пухких суглинистих землях при нейтральній кислотності. Підготовка до посадки повинна починатися ще восени, необхідно добре перекопати ділянку майбутньої грядки і повторити те ж саме навесні. Відповідно до типу грунту додають добрива, з розрахунку на 1 кв. м:
- Чорноземні – 3 відра дерну, ½ відра тирси, 35 г суперфосфату, 10 г золи;
- Легкі суглинисті – 3 кг деревної тирси, 3 кг перегною, 25 г суперфосфату, 20 г нітрофороскі, 10 г золи;
- Глинисті – до попереднього складу додати 3 кг піску;
- Піщані – торф, дерен по 2 відра, 2 кг деревної тирси, 3 кг перегною, мінеральні добрива як для легких суглинних грунтів;
- Торф’яні – 2,5 кг компосту, 10 кг дерну, 20 г суперфосфату, 15 г сульфату калію, 10 г золи.
Кущ кабачка Кавілі
Важливо дотримуватися правил сівозміни на городі, щоб забезпечити хороший урожай, запобігти можливому ураження хворобами. Не варто висаджувати кабачки після гарбуза, огірків, патисонів, які схильні до тих же проблем.
Грядку під Кавілі розмічають приблизно за схемою 75 на 140 см. В підготовлені ямки поміщають молоді рослини на достатню глибину, щоб рівень землі доходив до перших листочків-семядолей. Для кабачків вкрай важливий сонячне світло, в затіненому місці різко зменшується врожайність культури, погіршуються смакові якості. Температура, при якій можливо правильний розвиток і плодоношення, в теплиці і відкритому грунті не повинна падати нижче 20-22 ° C. Навіть невелике похолодання може згубно вплинути на швидкість росту, тому при необхідності потрібно вчасно вкрити рослини, інакше відновлення займе чимало часу. Недолік тепла і сонячного світла, полив водою нижче 20 ° C також позначаються на здоров’ї культури. Оптимальна кількість води на 1 м2 грядки – 9-10 л.
Пам’ятайте про періодичну прибирання бур’янів, розпушуванні грунту біля кущів, внесення органічних добрив:
- до початку цвітіння;
- під час цвітіння і формування плодів;
- в період дозрівання кабачків.
Збирати плоди потрібно вчасно, хоч це не відбивається на смакових якостях, не робить їх жорсткими. Зайве навантаження на кущі уповільнює формування і зростання наступної партії кабачків, що позначається на загальному обсязі врожаю. Завдяки високій плодючості, простоті догляду, відмінним смаковим якостям і хорошому товарного вигляду гібрид кабачків Кавілі f1 вирощується в тепличних умовах і відкритому грунті для власного вживання та подальшої реалізації.
Кабачок Кавілі: відео
Сорт кабачка Кавілі: фото