Вишня сорту Любская. Опис, барвисті фото стиглих ягід, відгуки і поради по вирощуванню

Сорт вишні ЛюбскаяСеред великої кількості вишень однією з найбільш затребуваних у дачників залишається Любская. Достовірного опису історії її селекції немає, але сорт вже давно районирован в багатьох російських областях. Власники присадибних господарств залишають відгуки на тематичних форумах, а також з гордістю викладають фото соковитих ягід, які у Любская дійсно гарні.

Основні характеристики вишні Любская

Цей сорт – результат так званої «народної селекції»: достеменно невідомо, хто є його автором, де і коли була виведена вишня. Вважається, що свого часу над поліпшенням якостей Любская потрудився не один садівник-любитель, а ціла група таких ентузіастів. Але їхні імена історія не зберегла. У небагатьох відомостях вказано, що місце походження сорту – орієнтовно Курська губернія, звідки він поширився по всій території середньої смуги Росії. У 90-х роках XIX ст. на красиву і врожайну вишню звернув увагу доктор сільськогосподарських наук Н. І. Кічуна. Він став автором першого наукового опису сорту. Пізніше Любская піддалася селекційним досліджень. За підсумками 1947 р вона увійшла в сортовий реєстр Радянського Союзу і була районирована в багатьох регіонах.

Увага! Є дані, що у ягід сорту Любская, вирощених в різних областях Росії, склад не однаковий. Залежно від району відрізняються показники вмісту цукру, вільних кислот, а також аскорбінової кислоти.

Любская – один з представників виду «вишня звичайна», має як загальні ознаки, властиві гібридам цього класу, так і індивідуальні особливості. В цілому основні характеристики такі:

  1. Висота дерева – до 2,5-3 м, відноситься до кустовидное сортам.
  2. Коренева система має горизонтальні і вертикальні відростки. Одні займають площу, яка в 1,5 рази перевищує проекцію крони, інші залягають на глибину до 2-х м. Основні коріння зосереджені на рівні 0,4 м.
  3. Кора – сіро-коричневого відтінку, з безліччю отворів для газообміну.
  4. Крона – куляста, не надто густа. Одна з відмінностей сорту – пониклі однорічні гілки коричневого кольору з сріблястим нальотом.
  5. Листочки – щільні, темно-зелені, з жовтуватими прожилками, овальної, звуженою форми, із загостреними кінцями і великою кількістю зазубрин. як посадити вишнювишня Любская
  6. Білі квіти Любская зібрані в парасольки. В одному суцвітті – 3-4 шт.
  7. Оскільки сорт відноситься до середньопізніх, вишні достигають в кінці липня-початку серпня. Дозрівають вони дружно, через 2-3 роки після посадки дерева, не обсипаються, ростуть групами по 2-3 шт., Але є і «одинаки».
  8. Величина ягід – середня і велика, маса – від 4 г, форма – овально-округла. Основний відтінок – насичений темно-червоний. М’якоть соковита, з кислувато-солодким смаком.
  9. Кісточка маленька, досить легко відділяється від їстівної частини плоду.
  10. Середня врожайність одного дерева – 10-12 кг ягід за сезон. При хороших умовах можна зібрати і вдвічі більше.

Порада. Вишні сорти Любская більше годяться для консервування, заморожування, ніж для вживання в свіжому вигляді.

Відгуки дачників про плюси і мінуси сорти

Господарі дачних ділянок відзначають такі переваги вишні Любская:

  • самоплідність – дерево запилює саме себе, тому не залежить від активності бджіл та інших комах, а також може зростати на самоті;
  • оптимальний період цвітіння і зав’язування плодів – відбувається тоді, коли навіть поворотні заморозки вже позаду, а значить, урожай поза небезпекою;
  • швидке дозрівання ягід і стабільна продуктивність культури – в умовах середньої смуги з однієї вишні можна збирати по 25 кг плодів, на півдні Росії – і по 35 кг;
  • компактність дерева – це істотно полегшує обрізку і збір врожаю;
  • хороша транспортабельність – зручно тим, хто вирощує сорт в комерційних цілях.

догляд за вишнею ЛюбскаяПлоди вишні Любская

Основні недоліки:

  • кислий смак, який не всім до вподоби;
  • схильність грибкових хвороб;
  • невисока тривалість життєвого циклу: в середній смузі Росії дерево живе і плодоносить до 15-17 років, на півдні – до 25 років;
  • погана зимостійкість – в північних регіонах Любская не приживається;
  • схильність до підмерзання і отримання сонячних опіків.

При всіх мінусах сорт Любская вже довгі роки не втрачає популярності серед дачників. Його вирощування не вимагає великих витрат і вважається економічно вигідним. У відповідних умовах і при належному догляді вишня довгі роки дає стабільний урожай.

Вишня Любская: відео

Сорт вишні Любская: фото

Сорт вишні Любская

Сорт вишні Любская Сорт вишні Любская

Сорт вишні Любская

Сорт вишні Любская Сорт вишні Любская

Сорт вишні Любская