Продаючи насіння, співробітники спеціалізованих магазинів для овочівників і квітникарів рекомендують застосовувати для швидкого отримання здорової розсади агропрепаратів «Епін екстра». Що це таке, якого роду вплив він матиме на рослини, як правильно його використовувати – про все розповість пропонована стаття.
Для чого в рослинництві застосовують «Епін екстра»
Агропрепаратів «Епін екстра» володіє биостимулирующим дією за рахунок того, що прискорює процеси ділення клітин. Відповідна реакція культури – інтенсивне проростання, прискорене зростання, активізація фотосинтезу, дозрівання плодів і накопичення в них поживних речовин. Впливаючи на метаболізм рослини, препарат сприяє швидшому перетворенню азотистих речовин в амінокислоти, ніж знімає проблему накопичення нітратів.
Другий напрямок дії «Епін екстра» – своєрідна імунна струс рослини, особливо проти впливу холодів, що важливо при укоріненні розсади в регіонах помірного і холодного клімату. Речовина підсилює самостійну біорегуляції рослини в умовах забруднень повітря і грунту, засилля бур’янів і нестачі світла.
Позитивні відгуки дають препарату «Епін екстра» Рослинники, що займаються туговсхожімі насінням цибулі, моркви, петрушки, ехінацеї.
Порада. Рекомендується обов’язкове використання «Епін екстра» для розсади на легких ґрунтах. Сходи розвиваються могутніше і легше скидають насіннєву коробочку – залишки оболонок насіння.
«Епін екстра» – інструкція із застосування
Препарат випускається в пластикових ампулах ємністю 1 мл, що відповідає приблизно 40 краплям. При малій кількості посівного матеріалу його розводять з розрахунку 6 крапель на 1 л води. Для обробки великих партій весь вміст ампули розводять в 5 л води.
Використовуйте препарати строго за інструкцією
Існує два способи роботи з «Епін екстра» для розсади:
- замочування насіння в розчині перед посівом;
- обприскування вегетуючих рослин по листю.
Замочування роблять у такий спосіб:
- Готують ємність для робочого розчину, шприц для дозування препарату і гумові рукавички для захисту рук.
- Наливають в ємність необхідну кількість води з температурою не менше 20 градусів.
- Проколюють ампулу і набирають «Епін екстра» в шприц.
- Капають шприцом в ємність з водою рекомендоване (вказане на упаковці) кількість крапель.
- Перемішують воду з препаратом дерев’яною паличкою (ложкою).
- Опускають в розчин насіння на 18-20 годин, після чого відразу ж висівають.
- Залишки розчину виливають: через добу він втрачає корисні властивості.
Увага! На світлі діюча речовина агропрепаратів «Епін екстра» стрімко руйнується, тому обробку насіння краще провести ввечері.
Інший варіант застосування препарату: рясно проливають готовим розчином підготовлений грунт і висівають насіння в неї. Щоб вибрати більш зручний в конкретних умовах спосіб застосування препарату, рекомендується перед роботою переглянути 2-3 тематичних відео.
Широко застосовується «Епін екстра» для розсади, вік якої досяг 3-4 справжніх листків або навіть підготовки до цвітіння. Свіжоприготовлений розчин набирають в ручний обприскувач і розбризкують над розсадою, бажано в захисній масці.
Наскільки нешкідливий «Епін екстра» для розсади і людини
«Епін екстра» містить фітогормони епибрассинолид, який рослинні клітини самостійно синтезують в період інтенсивного розвитку нових тканин, а також при впливі на них посухи або низьких температур. Як і будь-який гормон, епибрассинолид виробляється в дуже невеликих кількостях.
Однак від розсади потрібно набагато більша витривалість, особливо до холоду, тому мізерної кількості власного гормону їй мало. Американські вчені розробили спосіб штучного отримання стимулюючого речовини, яке повністю аналогічно природному. Цей синтетичний фітогормони епибрассинолид, розведений у воді, що містить поверхнево-активні речовини, і є основою препарату «Епін-екстра». Він абсолютно безпечний для:
- самих рослин і тих, хто використовує їх в їжу;
- запилювачів, грунтових черв’яків, флори і фауни водойм;
- грунту і грунтових вод.
«Епін екстра» відноситься до агропрепаратів, що не вступає в конфлікт з навколишнім середовищем. Його грамотне застосування відбивається на розсаді самим позитивним чином. Рослина отримує додаткову стимуляцію до активного росту і плодоношення, а овочівник – рясний і смачний урожай.