Байтрил – затребуваний препарат в ветеринарії. Він володіє широким набором властивостей. У випадку з домашньою птицею засіб використовують для боротьби з хворобами інфекційної природи. Інструкція по застосуванню говорить: байтрил бореться із захворюваннями системи травлення і дихальних шляхів.
Перед застосуванням препарату
На приватних птахівницьких фермах і в господарствах промислового типу різномасті бактерії і віруси вражають в першу чергу молодняк. Байтрил справляється з більшістю погроз: і в профілактичному порядку, і при лікуванні. В інструкції із застосування препарату вказано діюча речовина – енрофлоксацин. Це не антибіотик, але дуже близький до нього по ефективності впливу на мікроорганізми. Речовина входить до складу і інших ефективних ветеринарних ліків, а в байтріле його зміст дорівнює 100 мг в 1 мл розчину. Препарат випускають в таких формах:
- розчин 5% для ін’єкцій;
- 10% розчин для прийому через рот;
- 10% розчин для змішування з кормом.
Увага! Пташиному молодняку прописують пероральний розчин Байтрилу ®. Його випускають в прозорих баночках обсягом 30-100 мл або ампулах по 1 або 10 мл.
Рідина у флаконі злегка жовтувата, прозора. Запаху не має. Заводська фасовка Байтрилу ® – картонна коробка. На ній обов’язково повинні бути присутніми наступні дані маркування:
- назва і завод-виготовлювач;
- серійний номер;
- склад компонентів;
- кількість ампул або флаконів;
- термін придатності.
Порада. Передбачте місце для зберігання Байтрилу ®: темний нежаркий шафка або полку. Чи не розпочатий флакон зберігається 3 роки, розкритий – тільки 2 тижні.
Лікувальні властивості
Енрофлоксацин на клітинному рівні руйнує процес розмноження бактерій. Речовина відрізняється інтенсивним всмоктуванням і високою швидкістю впливу на організм. Науково доведено ефективність Байтрилу ® проти наступних видів шкідливих бактерій:
- стрептокок;
- стафілокок;
- сальмонела;
- псевдомонадами;
- гемофілюс;
- мікоплазма та ін.
Байтрил у вигляді 10% -розчину для перорального прийому призначають курчатам-бройлерам і дорослої птиці, а також кроликам, собакам і кішкам. Швидкість реакції бактерій на діючу речовину залежить від їх типу. Деякі гинуть за лічені секунди, інші просто припиняють розвиватися і збільшувати популяцію і просто доживають свій вік. У будь-якому випадку симптоми хвороби зникають, самопочуття жителів пташника поліпшується.
Рекомендована інструкцією із застосування дозування Байтрилу ®:
- Курям до 5-тижневого і індикам до 3-тижневого віку – 0,5 г на 1 л.
- Доза для курячого і індичого молодняку старшого віку – 0,10 мл на 1 л.
- Несучкам байтрил протипоказаний.
Увага! Кожен день розводите новий розчин. Не можна застосовувати його разом з левоміцетином, теофіліном, тетрацикліном і деякими іншими антибіотиками.
Застосування ліки у ветеринарній медицині
Згідно з інструкцією із застосування, байтрил допомагає в профілактиці і лікуванні курячих хвороб:
- Сальмонельоз. Вражає травлення. Це відразу відбивається на стільці. Рідкий слизоподібної послід з шматочками неперетравленої їжі призводить до ослаблення організму птиці. Вона втрачає пір’я.
- Колибактериоз. Швидко передається, масово вражає молодняк. Посиніння дзьоба і рідкий послід – ознаки недуги. Курча відмовляється їжі, але аномально багато п’є. Бактерії передаються людині.
- Пастереллез. До ризику зараження схильний молодняк віком 78-120 днів. Хвороба розвивається повільно, часто в прихованій формі. Призводить до летального результату. Симптоми: висока температура, скуйовджене пір’я, слабкість ніг, пінисті виділення на слизовій оболонці, хрипи.
- Мікоплазмоз. Вражає весь курник за короткий термін. Причиною може послужити навіть незначне відхилення від комфортних умов утримання. Інкубаційний термін – 20 діб. Симптоми – слиз з носа, утруднене дихання, рідкий стілець. Але хвороба може проходити і без них.
- Стафилококкоз. Мікроби проникають через слизову оболонку. Інфекція діє подібно холері.
Це не весь список захворювань, з якими можна боротися за допомогою Байтрилу ®. В кожному випадку є свій курс лікування. Стандартна тривалість – 3 дні, при сальмонельозі – 5. Вилікувати байтрілом серйозні захворювання вдається далеко не завжди. У деяких випадках дозволений забій і вживання курячого м’яса в їжу. Після терапевтичного курсу робити це можна не раніше, ніж через 11 діб. До цього м’ясо непридатне для їжі.