Спектр застосування препарату Фітоспорін дуже широкий. Навесні їм обробляють насіння і бульби рослин, влітку використовують на грядках для боротьби з різними недугами, восени роблять профілактичне обприскування культур. Часто Фітоспорін застосовується на кущах полуниці. Правильно розвести і використовувати препарат допоможе інструкція, а яких результатів варто чекати – підкажуть відгуки дачників.
Перед застосуванням препарату і можливості його використання
Фітоспорін – це назва групи бактеріальних фунгіцидів, які випускаються у вигляді порошку, пасти і гелю, також рідини. Діюча речовина скрізь однакове – сінна паличка. Але кожна з форм препарату містить певну кількість цих бактерій: від 100 млн до 2 млрд в 1 мл. Фітоспорін підходить для кімнатних і вуличних квітів, всіх овочевих культур, ягід, чагарників і плодових дерев.
Залежно від області застосування біопрепарат використовується для:
- лікування і профілактики грибкових недуг. У випадку з полуницею це сіра гниль, фузаріозне в’янення та інші, а в цілому за допомогою Фітоспорін можна боротися більш ніж з 2 десятками хвороб;
- обробки насіння і живців;
Фітоспорін дозволяє боротися з різними хворобами полуниці
- підготовки грунту для висаджування рослин;
- поліпшення лежкості врожаю та ін.
Про те, в яких дозах розводити препарат і наскільки часто потрібно його використовувати, виробник вказав в інструкціях. Правда, іноді там дані рекомендації тільки для основних овочевих культур або ж для квітів. Однак дачники з успіхом застосовують Фітоспорін практично по всьому саду і городу. Іноді його використовують також в якості регулятора росту.
Увага! Всі форми Фітоспорін безпечні для людини. Незважаючи на це, виробник рекомендує при роботі з біофунгіцид надягати маску і рукавички.
Фітоспорін на полуниці: як розвести і застосовувати
При вирощуванні суниці садової препарат корисний протягом усього дачного сезону, з ранньої весни і до пізньої осені:
- Перша обробка проводиться перед посадкою. Коріння рослин потрібно ненадовго опустити в суміш Фітоспорін (50 крапель) і Гумі (10 крапель). Кількість вказано на 1 л води.
- Для поливу полуничних грядок, оброблених в минулому році, знадобиться Фітоспорін М. Для цього 110 мл препарату розводять в 30 л води. Отриманого обсягу вистачить на 300 кущиків. Якщо у вас посаджено менше, скоротіть кількість готового розчину, зберігши пропорції.
- У фазу вегетації знадобиться гелеобразний Фітоспорін Олімпійський. Однієї упаковки в 200 г вистачить на сотку землі. Альтернатива – Фітоспорін М. 110 мл розводять у 70 л води. На 100 кв. м суничних плантацій витрачається приблизно відро готового розчину.
- На початку червня, перш ніж пересадити полуничні кущики, потрібно пролити грядку Фітоспорін-М. Для цього можна взяти препарат у вигляді порошку і розвести його в пропорції 5 г на відро води. Таким же розчином можна обприскати поверхні теплиць, якщо збираєтеся садити полуницю в закритий грунт. Процедуру проводять за тиждень до вкорінення рослин.
- Восени також корисно пролити грядки суниці садової Фітоспорін, щоб оздоровити грунт.
- Для лікування недуг Фітоспорін (наприклад, Реаниматор) застосовується в пропорції 1:20 (препарат-вода). Якщо ступінь ураження дуже велика, то розбавляти фунгіцид водою потрібно в співвідношенні 1: 2. Після обприскування повинно пройти 10 днів, потім процедуру рекомендується повторити. Витрата суміші – 1 л на 10 кв. м посадок. Фітоспорін-М
- Фітоспорін у вигляді пасти також підійде для профілактики і лікування недуг. 3 ч. Л. речовини потрібно розчинити у відрі води. Інший спосіб – додати 4 краплі цього концентрату в стакан води. Можна обприскати кущі полуниці по листу або полити їх. Заплануйте процедуру, наприклад, на кінець літа.
Увага! Препарат не має терміну очікування: ягоди можна їсти навіть в день обробки. Але щоб фунгіцид подіяв, краще не чіпати кущі 3-7 діб після поливу або обприскування.
Поради і відгуки дачників про Фітоспорін
Багатьом садівникам і городникам біопрепарат припав до душі завдяки таким достоїнств:
- екологічний;
- може використовуватися на будь-якій стадії розвитку культур;
- здатний підвищувати врожайність – на 15-25%;
- сумісний з іншими фунгіцидами: децис, фундазолом і ін .;
- доступний за ціною.
При обробці полуниці, дотримуйте інструкції
Серед недоліків Фітоспорін дачники виділяють такі:
- препарат менш ефективний, ніж хімічні засоби захисту;
- більше підходить для профілактики, ніж лікування;
- складно відміряти потрібну кількість (немає спеціальних дозаторів);
- бактерії гинуть при яскравому сонці.
Увага! Не можна змішувати Фітоспорін з препаратами, що мають лужне основу.
Городники радять користуватися фунгіцидом в похмуру погоду, але не під час дощу. Розбавляти порошок потрібно за кілька годин до застосування, пасту – за 2-3 дні. Для цих цілей можна брати воду з-під крана: тільки кип’ячену, дощову або колодязну (без хлору). При дотриманні всіх рекомендацій ефект від Фітоспорін не змусить себе чекати.