Ви чули про червоні бананах? Це не якийсь складний гібрид, а цілком природний плід родом з Ямайки і Коста-Ріки. На фото від звичного жовтого він відрізняється лише забарвленням шкірки і трохи – формою. Але всередині нього цінителя екзотики чекає сюрприз. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як готувати і їсти банани незвичайного кольору і з якими проблемами стикаються покупці фрукта.
Опис, користь і шкода екзотичного плоду
Червоний – не єдиний сорт в банановому сімействі, який відрізняється від довгастих жовтих плодів. Масове вирощування цього різновиду освоїли в Коста-Ріці. Але широкого поширення в світі червоні банани поки не отримали. Причина – в ніжній структурі плода, яка ускладнює транспортування. Експортери настільки перестраховуються, що якщо ви і зустрінете червоні банани на прилавку гіпермаркету, то він, швидше за все, буде незрілим. Впадати у відчай не варто – як і жовті, вони доспеют в домашній обстановці.
Характеристики:
- розмір – приблизно на 1/3 менше жовтого родича;
- шкірка – товста;
- м’якоть банана м’яка, насиченого жовто-червоного відтінку;
- на смак вона солодка, соковита, вершкова, в’язка;
- аромат – полунично-малиновий.
Незвичайний колір бананів пояснюється високим вмістом бета-каротину. Також в складі є велика кількість різних мінеральних солей (залізо, калій), клітковини, вітамінів А і С. В плоді немає жирів. Його енергетична цінність – 90 ккал.
Користь від вживання цих бананів:
- Зміцнення кісток, волосся, нігтів.
- Оздоровлення шкіри.
- Підвищення тонусу всього організму.
- Зміцнення імунітету.
- Підтримка водного балансу організму.
- Протизапальний, антиоксидантний ефект.
- Нормалізація моторики шлунково-кишкового тракту.
- Профілактика анемії, відкладення каменів і нирках і печінці, гіпер- і гіподинамії.
- Допомога в лікуванні серцево-судинних захворювань
Увага! Ці фрукти дуже корисні, але тільки не для хворих на цукровий діабет. Один плід може вміщати до 20 г сахарози (крохмаль, фруктоза). Парочки бананів вистачить для критичного стрибка кількості цукру в крові. Але при діабеті 2-го типу медики іноді рекомендують невеликі порції фрукта.
Як їдять незвичайні банани
До або після покупки ви повинні переконатися в стиглості плоду. У готового до поїдання банана м’яка темно-червона шкірка, потемніла м’якоть з червоним відтінком. Зелені або світло-жовті смуги говорять про незрілість. Шкірочка може бути навіть злегка коричневою, але плями і пошкодження на ній небажані. Як і у випадку з звичними бананами, під дефектами ховаються неїстівні ділянки м’якоті.
Порада. Щоб плід доспів, залиште його в темному місці при кімнатній температурі на 1-1,5 тижні. З метою прискорення дозрівання можна скористатися таким способом: покладіть недостиглі примірники у порожню каструлю з 2-3 яблуками.
Червону різновид не прийнято їсти в сирому вигляді, як жовту. Вона смачніше, але тільки якщо плоди дозріли на гілках в природному атмосфері. Ті екзоти, які привозять до Європи, не в змозі розкрити повністю свої смакові принади. Не поспішайте розчаровуватися: банани червоного відтінку чудові у всіляких десертах, других стравах і закусках. У процесі приготування м’якоть іноді піддають термічній обробці.
Способи приготування екзотичних плодів
На батьківщині їх найчастіше обсмажують в олії. Добре підходить для цього фритюр, але можна цілком озброїтися і добре розігрітій сковородою. Після очищення наріжте м’якоть кільцями або кубиками. Потім тушкуйте їх в олії на повільному вогні до готовності. Після розкладіть шматочки шарами в глибокій тарілці, змастивши кожен рівень медом.
Ще один варіант обсмаження, для другої страви:
- наріжте очищені банани кільцями (досить 3-х шт.);
- дрібно наріжте 2 головки цибулі ріпчастої;
- обсмажте його на сковороді 2-3 хв .;
- відразу додайте на гарячу поверхню банани і тушкуйте ще 10 хв .;
смажені банани
- посоліть, за смаком додайте пікантний орегано, а також коріандр і чорний мелений перець;
- залиште гаситися ще на 5 хв .;
- додайте подрібнений або роздавлений часник, перемішайте і знову відправте на вогонь на 5 хв. (До повної готовності).
Такий гарнір подають з тушкованою індичкою або яловичиною. Для смаку його приправляють айвою і брусничним соусом. Також банани можна загасити. Загорніть половинку плоду в фольгу в компанії з беконом. Або обмотайте м’якоть тонким шматком цього м’яса і, проткнув зубочисткою, зарумяньте на грилі.
Цілком стиглі банани просто нарізають в салат разом з іншими фруктами. А незрілі плоди запікають кільцями в духовці, під шаром маршмеллоу і коричневого цукру. Екзотичний фрукт також застосовують як начинку для випічки. Червоні банани незвичайні, але щоб в повній мірі насолодитися їх смаком, доведеться потрудитися.