Виноград гібрид сорту Анюта

Виноград Анюта є ідеальним варіантом для вирощування початківцями садівниками. Він дуже невибагливий, а результат, це відмінний урожай і виноградини, як на картинках.

Виноград сорту Анюта

Виноград Анюта -гібрідная форма столового винограду

Походження сорту

Даний сорт – гібридна форма столового винограду. Він вийшов при схрещуванні сортів Кишмиш Променистий і Талісман. Був виведений в процесі роботи селекціонера-виноградаря Крайнова В.Н.

Виноград відноситься до середньопізніх сортів, період його дозрівання припадає на першу половину вересня і до кінця місяця повністю досягає своєї зрілості. Опис культури говорить що термін дозрівання Анюти коливається в межах 150 днів.

Сорт цінується середовища агрономів за прекрасну приживлюваність в різних видах грунту, і довгий період життя. Ще одним плюсом винограду Анюта є відмінна сумісність з підщеп. Щоб збирати урожай з ново посадженого куща, необхідно, щонайменше, 5 років. Анюта дуже активно розвивається і росте, може досягати висоти близько 3 метрів в активний період зростання. Природно, йому необхідна достатня площа для цього.

Кращими районами для вирощування даного сорту буду теплі регіони, але і в помірному кліматі виноград також добре росте. За деякими даними, виноград здатний витримувати температуру нижче 20 градусів, але його все ж необхідно вкривати на зимівлю.

Опис смакових якостей

Відмінною рисою даного сорту є величезні грона. Виглядають вони просто дивно. Вага одного грона коливається на рівні 1200 грам, деякі здатні досягати півтора кілограма. Зазвичай мають конічну форму, трохи розгалужену. Виноградини на грона розташовані трохи вільно, за рахунок чого вона трохи розсипчаста за своєю структурою.

Ягоди дуже великі, досягають 20 грам, що для винограду просто відмінний результат. Розмір ягід приблизно 3,5 * 2,5 см, овальної форми. Щільність ягід є середньою, не можна сказати, що вони дуже пружні. Разом з цим, його шкірка досить ніжна, легко з’їдається, без терпкості. М’якоть досить м’ясиста і ніжна. Має всередині до 4 кісточок.

Опис підвиду цієї культури говорить що колірна гамма винограду Анюта представлена ​​безліччю відтінків рожевого кольору. Повністю доспіли виноград буде мати насичений яскраво-рожевий відтінок.

Виноград має приємний смак, з легким мускатним присмаком і чарівним ароматом.

Гібридний сорт Анюта

Досягнувши повного дозрівання, виноград необхідно збирати

Досягнувши повного дозрівання, виноград необхідно збирати. Опис догляду за рослиною каже що можна ненадовго залишити його на кущах, але робити це потрібно уважно – якщо перетримати дозрілий виноград, його м’якоть може з часом стати рідкуватої. Від цього і термін зберігання значно зменшиться, і товарний вигляд буде зіпсований. До того ж ягоди можуть розтріскуватися після дощу.

Урожайність – одне з кращих якостей даного сорту. Виноград Анюта настільки плідний, що ягоди можуть служити причиною пошкодження куща, лоза просто не витримує такої величезної ваги плодів. Адже вага кожного грона в середньому 1 кілограм, іноді буває при хорошому поливі і догляді навіть більше кілограма. Тому досвідчені виноградарі регулюють навантаження за допомогою обрізання.

Переваги та недоліки Анюти

Якими ж перевагами, крім дивовижної краси, наділений виноград Анюта? Розглянемо його безперечні плюси:

  1. Високий показник врожайності. Витрачених зусиль він вимагає мінімум.
  2. Відмінний смак і товарний вигляд виноградних грон. Особливе значення цей пункт буде мати для виноградарів, що займаються вирощуванням ягід на продаж.
  3. Відмінно переносить тривалу транспортування, навіть в умовах підвищеної температури. Незважаючи на значну вагу грон, виноград легко перевозити, свій привабливий вигляд він не втратить, можете бути впевнені в цьому.
  4. Виноград відмінно зберігає свої якості, чекаючи збору врожаю. Але головне в цій справі не сильно баритися.
  5. Кущі винограду досить витривалі до всякого роду хвороб і шкідників, в тому числі і грибкових захворювань.
  6. Урожай винограду Анюта не схильний до пошкодження осами і інших шкідників. Це гідність він має завдяки досить товстою шкірці.
  7. Даному сорту не властиві ефект горошенія ягід.
  8. Відмінна морозостійкість кущів. Хоча агрономи і рекомендують вкривати на зиму чагарники винограду, він витримує досить низькі температури, а укривання більше для підстраховки використовується.
  9. Легко вкорінюються живці. Виноград добре росте на будь-яких підщепах.

Потрібно ретельно вивчити особливості даного сорту, щоб виділити незначні мінуси сорти Анюта. Адже крім нерівномірності дозрівання, що в більшій мірі буде залежати від регіону вирощування винограду, погодних та кліматичних умов, недоліки ще треба пошукати.

Недоліки сорти:

  1. Наявність кісточок. Завдяки великому розміру і достатній кількості цукру в ягодах, кісточки все ж здатні зіпсувати загальне смакове звучання. Їх всього чотири штучки, що важливо, але вони все ж є.
  2. Розрідження м’якоті. Це може статися в результаті несвоєчасного збору врожаю. Зміна консистенції ягоди зводить всі старання доглядає практично до нуля. Ягоди стають рідкими всередині, трохи слизовими.
  3. Не всякий клімат задовольняє Анюту. Особливо даний сорт не переносить підвищеної вологості. При затяжних дощах і високій атмосферної вологості ягідки цього сорту можуть розтріскуватися. Про який товарному вигляді тоді може йти мова?
  4. Занадто велика кількість врожаю. Здавалося б, що в цьому поганого, адже всі прагнуть отримати його по максимуму. Але вага грон настільки великий, що іноді кущі не витримують їх тяжкості. При недогляд з боку агрономів, це може призводити до травмування кущів.
  5. Хоч сорт і заявлений, як морозостійкий, іноді може траплятися промерзання кореневої системи. Так, що краще не ризикувати майбутнім урожаєм і подбати про укриття кущів на зиму.

Сорт винограду Анюта

Даному сорту не є притаманним ефект горошенія ягід

Посадка винограду Анюта

Висаджувати саджанці можна і восени, і навесні. Якщо ви вирішили посадити молодий кущ навесні, то за літній час він буде мати можливість непогано зміцніти, що дасть йому всі шанси добре перезимувати.

Дотримуючись нескладних рекомендацій, можна отримувати стабільний хороший урожай:

  • приготувати якісний грунт перед посадкою, внести необхідну кількість добрив;
  • при наявності грунтових вод на ділянці, не зайвим буде присипати дно приготованих лунок щебенем дрібної фракції;
  • викласти 5 шарів корисних речовин для куща – перегній, добрива містять фосфор, залізо, калій, присипавши все це родючою землею;
  • дотримуватися мінімального відступу в 70 см від будівель на території висадки.

Місця для посадки винограду Анюта

Виноградник приживеться на сонячних ділянках або ж з достатньою кількістю сонячного світла. При посадці в затемнені області на урожай сподіватися не варто. Дозрівання таких ягід буде нерівномірним і повільним. Так, що відмінно буде висадити кущ винограду з південної сторони будівель і будинків. Це запобіжить протяги, що загрожує хворобами і впливає на закладку врожаю. До того ж висадив виноград на сонячній стороні будинку, ви отримуєте бар’єр від яскравого світла, природне затінення.

Якщо планується висадка трьох і більше кущів, враховуємо їх любов до вільного простору. Цей сорт здатний розростатися, значить і відступ робимо з урахуванням цього показника. Мінімум, що ви можете запропонувати куща при посадці – ця відстань не менше одного метра.

Догляд за сортом Анюта

Офіційний опис культури говорить що даний сорт винограду не вередливий. Якщо дотримуватися ряду нескладний заходів, то шанси на успіх підвищаться:

  1. Дотримуватися режиму поливу. Наслідки має надмірне зволоження. У період дозрівання перевищення рівня вологості буде причиною розтріскування ягід.
  2. Мульчування грунту. Для врожаю і розвитку рослини необхідно дотримуватися порядку внесення потрібних поживних речовин.
  3. Кущі потребують обрізку непотрібних пагонів і рукавів. При великій кількості врожаю слід подбати про рівномірний розподіл вагового навантаження на окремі частини куща.
  4. Необхідно проводити профілактичну обробку за допомогою фунгіцидів, щоб не допустити зараження виноградника небажаними хворобами, захистити від шкідників, здатних принести шкоди.

обрізка винограду

Кущі потребують обрізку непотрібних пагонів і рукавів

Вирощуючи цю культуру в регіонах з холодним кліматом, подбайте про укриття Кутів на зиму. Це робиться за допомогою поліетиленової плівки, піску, прикриваючи нахилені до землі гілки ялиновими лапами та інше.

Розведення винограду Анюта

Нескладним способом розведення сорту винограду Анюта є живцювання. Офіційний опис культури стверджує що під час обрізки лози перед зимівлею можна з легкістю заготовити необхідну кількість живців. Для заготівлі підійдуть нижні або середні пагони. Головна умова відбору, сформовані очі. Видаляйте листя і верхівки у живців. Довжина такої заготовки дорівнює 30 сантиметрам. Перед відправкою на зберігання їх відправляють в 5-відсотковий розчин залізного купоросу, на 3 години.

Після цього, живці можуть зберігатися в поліетиленових пакетах, при температурі не вище +5 градусів, чекаючи посадки. У лютому, заготовки дістати з пакета і викласти на вологу тирсу, підійдуть хвойні. При появі перших коренів, живці можна висаджувати, в приготовані для цих цілей, ящики з торфом, піском і компостом і перемістити в світле місце.

Укорінений живець висаджують у відкритий грунт не раніше травня, чекаючи відповідних погодних умов.

Як радить опис догляду за культурою, ще одним способом розмноження, що заслуговує на увагу, є щеплення держака на підщепу. Процес піде швидше, ніж при висаджуванні живців, а й сил для вирощування підщепи потрібно більше.

Перед щепленням необхідно ретельно підготувати підщепу – полити і ретельно зачистити. Далі, готуємо поглиблення, в яке згодом поміщається держак. Таким способом можна прищеплювати відразу від 3 живців на один підщепу. Живці перед цим обрізають клинообразно.

Головним завданням після цього є утримання вологи усередині, для проростання живця. Для цього верхня частина його підлягає парафинированием. Чим міцніше стягнута область щеплення, тим більше шансів на вдалий результат процесу.

Для утримання вологи і дезінфекції використовуються такі собі компреси з глини, прикладати які потрібно на місце стику.

Завершує процедуру рясний полив, не зайвою буде установка підпірки для плетіння для майбутньої виноградної лози.