Солодкий, з високим рівнем урожайності – такий опис дають сорту помідорів Петруша багато городники. Його вивели відносно недавно на Алтаї. У відгуках дачників про інші характеристики цього томата відзначено, що він має оптимальні за розміром плоди і плодоносить до середини жовтня. Кущі з спеющей помідорами на фото нагадують новорічну ялинку з ошатними кулями.
Опис сорту Петруша-городник
При гідному відході за томатом цього сорту можна отримати рясний урожай для консервації, вичавки соків, приготування свіжих салатів. Характеристики помідорів Петруша-городник:
- розмір – дрібний;
- форма – овальна, схожа на ковпак;
- середня маса – 200 г, максимальна – 300 г;
- колір – яскраво-рожевий;
- м’якоть – соковита, м’ясиста, щільна;
- смак – солодкий.
Увага! Плоди Петруши досить міцні, щоб зберігатися і переносити транспортування, не зіпсувавши товарний вигляд.
Сорт відноситься до супердетермінантние. Це означає, що зав’язь утворюється над кожним листом. Листя темно-зелені, соковиті. Всі пагони рослини продуктивні. Кисті великі і приносять однакові плоди. У вирощуванні Петрушки-городника є два підходи:
- пасинкувати відростки, щоб збільшити розмір плодів з решти зав’язей;
- НЕ пасинкувати, щоб отримати рівний однорідний урожай.
Насіння томату Петруша-городник
Рослина вважається низькорослим, але густим. На повітрі воно виростає до 60 см, в теплиці – до 1 м. При рясному освіту помідорів бічні гілки треба підпирати кілками. Плодоносить з липня до перших жовтневих заморозків. Урожайність Петрушки-городника становить приблизно 4-6 кг з куща, в теплиці – менше, тому все ж краще вирощувати сорт у відкритому грунті.
Порада. Петруша-городник виведений в Сибіру, але підходить для вирощування і в інших регіонах, в тому числі – прохолодних і посушливих.
Особливості культивування сорти Петруша-городник
Цей сорт передбачає висадку не тільки розсадою, а й живцями. В якості останніх підійдуть пасинки, гілкові кінчики. Їх попередньо опускають на 10 днів у воду або зволожену землю. Такий спосіб розмноження дозволить збільшити розмір томатної плантації при невеликій кількості розсади. Разом з цим ви збільшите термін плодоношення.
Порада. Дачники іноді використовують такий прийом: заносять рослина в приміщення на зиму, регулярно обламують нові живці та укорінюють їх. В холоду так можна отримувати помідори з куща, а по весні – дорослі рослини.
При рассадном способі вирощування процес починають на кордоні лютого та березня. Паростки займають небагато місця, виростають невисокими.
- Після пари листочків їх пікірують в окремі горщики.
- За пару тижнів до висадки в грунт починають гартувати розсаду свіжим повітрям.
- Укорінення в теплицю планують на кінець квітня, у відкритий грунт – на травень.
Перед висадкою в кожну лунку додайте по 1 ст. л. нітрофоски або суперфосфату. Через 10 днів проведіть повторну підгодівлю комплексним томатним добривом, обприскати рослину розчином марганцівки. Далі повторюйте те ж саме кожні 10-15 днів. Дачники радять для стимуляції росту виробляти полив грядок настоєм дріжджів. Акуратно використовуйте азотні добрива: їх надлишок негативно позначиться на кількості зав’язей на гілках. Рясного поливу водою Петруша-городник не вимагає, достатньо підтримувати грунт в злегка зволоженому і пухкому стані.
Порада. Можна вирощувати цей сорт томатів і безрассадним способом: насіння висіваються в парничок в кінці квітня. Догляд за рослинами після пересадки в грунт аналогічний.
Цей томат має стійкість до кореневої і вершинної гнилизни, мозаїчності листя, фітофторозу, але профілактика не завадить. Для попередження фітофтори не допускайте надмірної загущенности зелені на грядці. Крім того, важливо поливати рослину вранці. Якщо томати ростуть в теплиці – влаштовувати регулярне провітрювання. Можна обприскати кущі біопрепаратами (Заслін або Бар’єр), настоєм коров’яку, молочною сироваткою, настоєм з часниковою або цибулиння.
З вершинної гниллю допоможуть боротися підгодівлі з золи, товченої яєчної шкаралупи або доломітового борошна. Також потрібно внести правки режим поливу, адже серед причин захворювання – нестача вологи. При цьому томати Петруша-городник мають сибірську загартування і відмінні характеристики.
Томати Петруша-городник: відео
Сорт томатів Петруша-городник: фото